Oferty pracy

Packaging Engineer

Miejsce pracy: Żory

Nr ref.: PE/11/2021

Jednym z naszych klientów jest znany producent produktów spożywczych o międzynarodowym zasięgu działania, który posiada szeroką gamę produktów detalicznych (głównie produkty sypkie typu instant). Dysponując nowoczesnym zapleczem produkcyjnym, firma stale poszerza asortyment oferowanych produktów. W chwili obecnej, w związku z potrzebą wdrażania innowacyjnych i przyjaznych środowisku opakowań skierowanych do konsumentów ostatecznych, obecnie poszukuje osoby na stanowisko Packaging Engineer.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za koordynację wszelkich spraw związanych z opakowaniami produktów konsumenckich produkowanych przez firmę. Do kluczowych wyzwań będzie należało poszukiwanie nowych rozwiązań i możliwości oferowanych na rynku, aby w kompetentny sposób odpowiadać na nowe wyzwania i potrzeby konsumentów. Zatrudniona osoba będzie utrzymywała kontakty z dostawcami, nadzorowała próby technologiczne związane z testowaniem nowych rozwiązań oraz koordynowała późniejsze wdrożenia. Praca na tym stanowisku w szczególności wiąże się z:

• kreowaniem/ doborem nowych opakowań dla produktów z oferty firmy oraz udoskonalanie obecnych z uwzględnieniem wymogów obowiązujących przepisów;
• poszukiwaniem nowości rynkowych związanych z opakowaniami;
• kontaktem z dostawcami opakowań i testowaniem nowych materiałów opakowaniowych oraz wdrażaniem ich do produkcji (folie, kartony, etykiety);
• koordynowaniem prób technologicznych w nowych opakowaniach;
• raportowaniem informacji na temat używanych opakowań do celów podatkowych i obowiązujących opłat;
• opracowywaniem i nadzorem nad specyfikacjami opakowaniowymi;
• czynnym udziałem w spotkaniach projektowych, na których będą poruszane kwestie opakowań lub pakowania.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• wykształcenie wyższe (preferowane: Technologia Żywności i Żywienia Człowieka, Towaroznawstwo, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji);
• co najmniej 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie spożywczej lub opakowaniowej.

• znajomość maszyn używanych do pakowania w przemyśle spożywczym;
• znajomość przepisów dot. opakowań związanych z ochroną środowiska.

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• realizacja celów i samodzielność w działaniu;
• kreatywność, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań;
• dobra organizacja pracy;
• otwartość na nowe wyzwania i doświadczenia.

Inne wymagania:
W dokumentach aplikacyjnych prosimy o dodanie następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w dokumentach rekrutacyjnych przez L.GRANT HR Consulting na potrzeby niniejszego procesu rekrutacyjnego oraz przyszłych rekrutacji oraz na przekazywanie tych danych potencjalnym pracodawcom zlecającym prowadzenie tych rekrutacji firmie L.GRANT HR Consulting. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że administratorem moich danych osobowych jest L.GRANT HR Consulting z siedzibą przy ul. Moniuszki 3/7, 40-005 Katowice będąca Agencją Zatrudnienia wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 1118 i mam prawo dostępu do swoich danych, jak również ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wycofania zgody w każdym momencie poprzez wysłanie stosownej prośby na adres e-mail: praca@lgrant.com .

• stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (pełny etat) w firmie posiadającej wiodącą pozycję rynkową;
• atrakcyjne wynagrodzenie;
• możliwość współtworzenia innowacji w zakresie opakowań;
• duże możliwości rozwoju zawodowego i udział w szkoleniach.