Oferty pracy

Technolog Żywności & Procesu w Dziale R&D

Miejsce pracy: Żory

Nr ref.: TRD/05/2021

W chwili obecnej mamy przyjemność pracować dla znanego producenta produktów spożywczych o międzynarodowym zasięgu działania, który posiada szeroką gamę produktów detalicznych oraz ofertę półproduktów skierowaną do klienta biznesowego. Dysponując nowoczesnym zapleczem produkcyjnym i laboratoryjnym, firma stale poszerza asortyment oferowanych produktów i półproduktów. W chwili obecnej, w związku z budową kolejnej nowoczesnej instalacji pracującej w oparciu o technologię suszenia rozpyłowego, poszukujemy dla tej firmy doświadczonych osób na stanowisko: Technolog Żywności & Procesu w Dziale R&D.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
Dział Badań i Rozwoju (R&D) naszej firmy to obecnie 9 osób, które pracują nad nowymi recepturami produktów i półproduktów, dla których bazą są składniki uzyskiwane w procesie suszenia rozpyłowego. Z naszej oferty korzystają producenci produktów końcowych na całym świecie (produkty i napoje typu instant, mieszanki kawowe, odżywki, dodatki, aromaty, suplementy diety, produkty mleczne, zabielacze, mieszanki owocowo-warzywne, etc.). Praca w naszym zespole to połączenie niezwykle ciekawych i angażujących wyzwań obejmujących trzy główne obszary: testy i prace laboratoryjne, nadzór nad procesem technologicznym oraz uczestnictwo w spotkaniach z klientami na całym świecie, tak by dobrze zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Zakres obowiązków w szczególności obejmuje:

• projektowanie i skuteczne wdrażanie nowych produktów;
• analizę rynku produktów instant, projektowanie innowacyjnych wyrobów oraz definiowanie i tworzenie nowych kierunków rozwoju;
• prowadzenie testów na skalę laboratoryjną i produkcyjną w zakresie nowych produktów i/lub procesów (modernizacja linii technologicznych, nowe inwestycje);
• nadzór technologiczny nad optymalizacją receptur i procesów oraz utrzymaniem standardów jakościowych;
• rozwiązywanie problemów jakościowych i produkcyjnych;
• dobór nowych surowców, weryfikację i akceptację surowców alternatywnych;
• przygotowanie degustacji produktów i raportów podsumowujących;
• sporządzanie wstępnej kalkulacji wyrobów;
• opracowywanie i nadzór nad dokumentacją technologiczną;
• bezpośredni kontakt z klientem B2B oraz B2C;
• wspólne wizyty z managerem ds. sprzedaży u klientów krajowych i przede wszystkim zagranicznych;
• prowadzenie spotkań i prezentacji dla klientów wewnętrznych oraz zewnętrznych;
• udział w imprezach branżowych;
• wsparcie merytoryczne dla innych działów Firmy w zakresie posiadanych kompetencji i przydzielonych odpowiedzialności.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• wykształcenie wyższe z obszaru nauk o żywności (m.in. technologia żywności, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, biotechnologia, zarządzanie jakością, towaroznawstwo);
• doświadczenie w pracy na stanowisku Technologa;
• doświadczenie w zakresie produkcji żywności, opracowywania i wdrażania nowych receptur, znakowania produktów oraz w pracy związanej z kontrolą jakości;
• doświadczenie w pracy w środowiskach systemów jakości i HACCP.

• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (warunek konieczny), dodatkowo inne języki obce będą mile widziane;
• znajomość prawa żywnościowego lub deklaracja podniesienia kwalifikacji w tym zakresie;
• praktyczna znajomość procesów suszenia rozpyłowego oraz aglomeracji układów wieloskładnikowych będzie dużym atutem;
• mile widziana znajomość systemu SAP.

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• dyspozycyjność i gotowość do odbywania podróży służbowych (max. 30%);
• bardzo dobra organizacja pracy, wysoka skuteczność w realizacji celów;
• umiejętność analitycznego myślenia oraz planowania strategicznego;
• kreatywność i zaangażowanie;
• umiejętność prowadzenia prezentacji;
• umiejętność podejmowania decyzji;
• doświadczenie w pracy z zespołem;
• chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Inne wymagania:
W dokumentach aplikacyjnych prosimy o dodanie następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w dokumentach rekrutacyjnych przez L.GRANT HR Consulting na potrzeby niniejszego procesu rekrutacyjnego oraz przyszłych rekrutacji oraz na przekazywanie tych danych potencjalnym pracodawcom zlecającym prowadzenie tych rekrutacji firmie L.GRANT HR Consulting. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że administratorem moich danych osobowych jest L.GRANT HR Consulting z siedzibą przy ul. Moniuszki 3/7, 40-005 Katowice będąca Agencją Zatrudnienia wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 1118 i mam prawo dostępu do swoich danych, jak również ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wycofania zgody w każdym momencie poprzez wysłanie stosownej prośby na adres e-mail: praca@lgrant.com .

• stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (pełny etat) w firmie posiadającej wiodącą pozycję rynkową;
• atrakcyjne wynagrodzenie;
• nowoczesne zaplecze technologiczne i możliwości wdrażania własnych rozwiązań;
• duże możliwości rozwoju zawodowego.