Oferty pracy

Manager R&D

Miejsce pracy: Ślaskie

Nr ref.: mrd/08/2014

Dla naszego Klienta, firmy z kapitałem polskim, będącego liderem w produkcji taśm przenośnikowych i mieszanek gumowych, poszukujemy kompetentnej i zmotywowanej osoby na stanowisko Manager R&D.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Odpowiedzialność za pracę Działu Naukowo – Badawczego;
• Koordynacja badań nad otrzymywaniem i modyfikacją nowych produktów;
• Transfer technologii ze skali laboratoryjnej do półtechnicznej oraz technicznej;
• Wykonywane testów dla produkcji seryjnej oraz analizowanie bieżących wyników;
• Przygotowywanie planów wdrożenia nowych produktów (projekt, wymagania techniczne, specyfikacja produkcji);
• Opracowywanie wyników i sprawozdań z badań;
• Współpraca z działem Technologicznym, Laboratorium, Kontroli Jakości, Sprzedaży i Marketingu;
• Monitorowanie współpracy z producentami, dostawcami i dystrybutorami.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• Wykształcenie wyższe technologiczne lub chemiczne;
• Znajomość zagadnień specjalistycznych z obszarów mieszanek gumowych, polimerowych, tworzyw sztucznych;
• Minimum 2-3 lata doświadcznia w pracy w dziale badań i rozwoju materiałów polimerowych lub w działach technicznych;
• Doświadczenie w planowaniu prac badawczych, współpracy z ośrodkami naukowymi;
• Doświadczenie w przygotowywaniu, koordynowaniu i prowadzeniu projektów unijnych;
• Zdolności przywódcze i analityczne;
• Kreatywność, elastyczność, otwartość na zmiany;
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

Nasz Klient oferuje zatrudnienie w stabilnej, rozwijającej się firmie, dużą samodzielności oraz możliwości rozwoju zawodowego.