L.GRANT HR Consulting
ul. Moniuszki 3/7, 40-005 Katowice
tel.: 32 782 64 80
e-mail: lgrant@lgrant.com
Agencja zatrudnienia nr 1118

Oferty pracy

Technolog Żywności w Dziale R&D

Miejsce pracy: Żory

Nr ref.: TRD/10/2021

Profil pracodawcy:
W chwili obecnej mamy przyjemność pracować dla znanej firmy o międzynarodowym zasięgu działania oferującej szeroką gamę produktów i półproduktów typu instant, które trafiają do klientów w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W związku z ciągłym rozwojem Działu Badań i Rozwoju (R&D), poszukujemy dla tej firmy kreatywnych i ambitnych osób wiążących swoją przyszłość zawodową z nowoczesnymi technologia żywności.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
W związku z intensywnym rozwojem firmy, oferta skierowana jest zarówno do osób posiadających już doświadczenie w technologii produkcji żywności jak i do osób dopiero rozpoczynających swoją karierę w tym obszarze. Dział Badań i Rozwoju (R&D) firmy to obecnie kilkanaście osób, które pracują nad nowymi recepturami produktów i półproduktów, dla których bazą są składniki uzyskiwane w procesie suszenia rozpyłowego. Z naszej oferty korzystają producenci produktów końcowych na całym świecie (produkty i napoje typu instant, mieszanki kawowe, odżywki, dodatki, aromaty, suplementy diety, produkty mleczne, zabielacze, proszki owocowo-warzywne, etc.). Praca w naszym zespole to połączenie niezwykle ciekawych i angażujących wyzwań obejmujących trzy główne obszary: testy i prace laboratoryjne, nadzór nad procesem technologicznym oraz uczestnictwo w spotkaniach z klientami na całym świecie, tak by dobrze zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Zakres obowiązków w szczególności obejmuje:

• udział w projektowaniu i wdrażaniu nowych produktów do procesu produkcyjnego;
• prowadzenie testów na skalę laboratoryjną i produkcyjną w zakresie nowych produktów i procesów;
• definiowanie nowych typów produktów w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku produktów typu instant;
• optymalizowanie receptur i procesów oraz utrzymywanie standardów jakościowych;
• rozwiązywanie problemów jakościowych i produkcyjnych;
• dobór nowych surowców, weryfikację i akceptację surowców alternatywnych;
• przygotowanie degustacji produktów i raportów podsumowujących;
• sporządzanie wstępnej kalkulacji wyrobów;
• opracowywanie i nadzór nad dokumentacją technologiczną;
• bezpośredni kontakt z klientem biznesowym;
• wspólne wizyty z managerem ds. sprzedaży u klientów krajowych i zagranicznych;
• prowadzenie spotkań i prezentacji dla klientów wewnętrznych oraz zewnętrznych;
• udział w imprezach branżowych;
• wsparcie merytoryczne dla innych działów firmy w zakresie posiadanych kompetencji.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• wykształcenie wyższe z obszaru nauk o żywności (np. technologia żywności, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, biotechnologia, zarządzanie jakością, towaroznawstwo);
• zainteresowania zawodowe związane z produkcją żywności poparte praktykami zawodowymi lub doświadczeniem w tym zakresie.

Wymagana wiedza i umiejętności:
• komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (warunek konieczny), dodatkowo inne języki obce będą mile widziane;
• umiejętność prowadzenia prezentacji.

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• dyspozycyjność i gotowość do odbywania zagranicznych podróży służbowych;
• dobra organizacja pracy, umiejętność analitycznego myślenia, planowania i podejmowania decyzji;
• kreatywność, zaangażowanie i doświadczenie w pracy w zespole;
• chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Oferta firmy:
• stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (pełny etat) w firmie posiadającej wiodącą pozycję rynkową;
• atrakcyjne wynagrodzenie;
• kreatywną, ciekawą i pełną wyzwań pracę w środowisku międzynarodowym;
• nowoczesne zaplecze technologiczne i możliwości wdrażania własnych rozwiązań;
• atrakcyjne szkolenia i duże możliwości rozwoju zawodowego w obszarze nowoczesnych technologii przetwórstwa spożywczego;
• pomoc w ewentualnej relokacji.

Wymagane dokumenty i sposób aplikacji:
Jeśli jesteś zainteresowany/a wyślij swoje CV, list motywacyjny oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych pocztą elektroniczną lub na adres naszej firmy w Katowicach

Agencja Zatrudnienia nr 1118