Oferty pracy

Manager ds. Sprzedaży Eksportowej

Miejsce pracy: Żory

Nr ref.: MSE2/01/2020

W chwili obecnej mamy przyjemność pracować dla znanego producenta produktów spożywczych o międzynarodowym zasięgu działania, którego produkty są powszechnie dostępne w sprzedaży detalicznej. Firma z sukcesem eksportuje swoje wyroby do ok. 70 krajów na wszystkich kontynentach, promując swoje marki a także będąc dostawcą dla marek własnych lokalnych sieci sprzedaży. W związku z rosnącym wolumenem sprzedaży na rynkach zagranicznych, poszukujemy dla niej energicznych i przedsiębiorczych kandydatów z doświadczeniem w sprzedaży eksportowej na stanowisko: Manager ds. Sprzedaży Eksportowej.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Rozwój współpracy z obecnymi kontrahentami firmy na powierzonych rynkach oraz odpowiedzialność za przydzielony wolumen sprzedaży i jego intensyfikację.
• Kreowanie działań marketingowych, dbanie o ich optymalną realizację oraz rozliczanie w ramach przyznanych kontrahentom budżetów marketingowych w celu wzrostu wolumenu sprzedaży, udziałów rynkowych i dystrybucji na powierzonych rynkach.
• Dostosowywanie oferty produktowej do poszczególnych rynków i kanałów dystrybucji oraz optymalizacja portfolio.
• Pozyskiwanie nowych kontrahentów, prowadzenie negocjacji i kreowanie oraz przestrzeganie przyjętej strategii handlowej.
• Zapewnienie płynnej i satysfakcjonującej komunikacji pomiędzy klientami a firmą.
• Przygotowanie dokumentacji do prawidłowego przeprowadzenia certyfikacji eksportowych produktów oraz koordynowanie audytów jakościowych wymaganych przez kraj importera.
• Współpraca z innymi działami w zakresie opakowania produktów – ustalenie tekstów, wprowadzenie niezbędnych zmian w zależności od potrzeb danego rynku.
• Czynności związane z przygotowaniem do targów oraz reprezentowanie firmy na targach.
• Kontrola bieżących zobowiązań finansowych kontrahentów zagranicznych.
• Koordynowanie przygotowań do wysyłki – zmiany zamówienia, rozwiązywanie bieżących problemów przy wysyłkach.
• Ubezpieczanie klientów zagranicznych i monitorowanie należności w ramach udzielonego kredytu kupieckiego.
• Okresowe spotkania z aktualnymi oraz potencjalnymi kontrahentami i klientami firmy na powierzonych rynkach.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• wykształcenie wyższe (mile widziane w zakresie handlu międzynarodowego);
• min. 2 letnie doświadczenie w eksporcie lub sprzedaży na rynkach zagranicznych, mile widziane w branży produktów FMCG,

• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
• znajomość innego języka obcego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację, np.: francuskiego, arabskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego;
• znajomość procedur eksportowych,
• umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne,
• umiejętność budowania długofalowych relacji,
• biegła obsługa komputera (MS Office, Internet)

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• bardzo dobra organizacja pracy oraz zaangażowanie w realizację wyznaczonych celów;
• gotowość do odbywania podróży służbowych,
• samodzielność, inicjatywa, przedsiębiorczość;

Inne wymagania:
W dokumentach aplikacyjnych prosimy o dodanie następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w dokumentach rekrutacyjnych przez L.GRANT HR Consulting na potrzeby niniejszego procesu rekrutacyjnego oraz przyszłych rekrutacji oraz na przekazywanie tych danych potencjalnym pracodawcom zlecającym prowadzenie tych rekrutacji firmie L.GRANT HR Consulting. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że administratorem moich danych osobowych jest L.GRANT HR Consulting z siedzibą przy ul. Moniuszki 3/7, 40-005 Katowice będąca Agencją Zatrudnienia wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 1118 i mam prawo dostępu do swoich danych, jak również ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wycofania zgody w każdym momencie poprzez wysłanie stosownej prośby na adres e-mail: praca@lgrant.com .

• atrakcyjne warunki zatrudnienia w firmie posiadającej wiodącą pozycję rynkową;
• nowoczesne środowisko pracy i możliwości wdrażania własnych rozwiązań;
• duże możliwości rozwoju zawodowego.