Oferty pracy

Menedżer Produkcji i Rozwoju Półproduktów

Miejsce pracy: woj. śląskie

Nr ref.: MRP/07/2017

W chwili obecnej mamy przyjemność pracować dla znanego producenta produktów spożywczych o międzynarodowym zasięgu działania, który posiada szeroką gamę produktów skierowanych do konsumenta detalicznego (FMCG) oraz rozbudowaną ofertę półproduktów skierowaną do klienta biznesowego (produkcja spożywcza). Dysponując unikalnym know-how oraz nowoczesnym zapleczem produkcyjnym i laboratoryjnym, firma stale poszerza asortyment oferowanych produktów i półproduktów. W chwili obecnej, w związku z rozwojem oferty półproduktów skierowanych na rynek krajowy oraz międzynarodowy, poszukujemy dla tej firmy doświadczonych osób na ww. stanowisko.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Zarządzanie działem rozwoju i produkcji półproduktów oraz nadzór technologiczny nad optymalizacją związanych z tym procesów;
• Koordynowanie i inspirowanie prac ukierunkowanych na opracowywanie ulepszonych technologii procesów produkcyjnych,
• Nadzór nad prowadzeniem testów w zakresie nowych linii technologicznych,
• Weryfikację i zatwierdzanie kalkulacji kosztowych dla nowych linii technologicznych oraz nadzór nad dokumentacją,
• Proponowanie nowych kierunków rozwoju w zakresie technologicznym związanym z pro-dukcją półproduktów, udział w podejmowaniu decyzji zarządczych w tym zakresie.
• Udział w rozmowach z kluczowymi klientami przemysłowymi firmy w zakresie ich potrzeb i oczekiwań dotyczących półproduktów oraz ich planów asortymentowych oraz generowanie propozycji i rozwiązań w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• wykształcenie wyższe z obszaru nauk o żywności (m.in. technologia żywności, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, biotechnologia, zarządzanie jakością),
• potwierdzona doświadczeniem znajomość zagadnień inżynierii procesowej i zarządzania produkcją w branży spożywczej;
• doświadczenie w zarządzaniu zespołem, organizowaniu pracy, wyznaczaniu celów, moty-wowaniu, etc.
• znajomość procesów suszenia rozpyłowego (technologia MSD, FMD),
• znajomość procesu zarządzania procesem technologicznym wytwarzania półproduktów,
• znajomość procesów technologicznych w branży spożywczej, w tym zagadnień: HACCP, GMP, GHP;
• doświadczenie w zakresie produkcji żywności, wdrażania oraz znakowania nowych produktów oraz w pracy związanej z kontrolą jakości,
• dobra znajomość prawa żywnościowego,
• dobra znajomość języka angielskiego.

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• zdolności i cechy przywódcze;
• bardzo dobra organizacja pracy,
• umiejętność analitycznego myślenia oraz planowania strategicznego,
• umiejętność podejmowania decyzji,
• komunikatywność oraz umiejętność współpracy w zespole,

• stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (pełny etat) w firmie posiadającej wiodącą pozycję rynkową;
• atrakcyjne wynagrodzenie,
• nowoczesne zaplecze technologiczne i możliwości wdrażania własnych rozwiązań;
• duże możliwości rozwoju zawodowego.