Oferty pracy

Menedżer Sprzedaży - Odżywki & Suplementy

Miejsce pracy: Cała Polska

Nr ref.: MS/07/2017

W chwili obecnej mamy przyjemność pracować dla znanego producenta produktów spożywczych (FMCG) o międzynarodowym zasięgu działania, którego produkty dostępne są we wszystkich kanałach dystrybucyjnych. Dysponując unikalnym know-how oraz nowoczesnym zapleczem produkcyjnym i laboratoryjnym, firma stale poszerza asortyment oferowanych produktów, szybko i elastycznie reagując na potrzeby rynku. Jedną z nowych linii produktowych rozwijanych obecnie przez firmę jest zdrowa żywność funkcjonalna skierowana głównie do osób aktywnych i sportowców – preparaty dietetyczne, odżywki, mieszanki i suplementy oparte o naturalne składniki, o szczególnych walorach odżywczych i smakowych. W związku z tym, firma powołuje nowy, niezależny zespół handlowy dedykowany tej linii produktowej. Do budowania tego zespołu w różnych regionach kraju, firma zaprasza doświadczone oraz pełne energii i pomysłów osoby na stanowisko Menedżera Sprzedaży.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• nawiązywanie i utrzymywanie relacji z klientami oraz potencjalnymi klientami firmy: sieci handlowe, sklepy specjali-styczne, sklepy sportowe, kluby fitness, kluby sportowe, etc.
• rekrutacja, szkolenie, wdrażanie i zarządzanie zespołem przedstawicieli handlowych w podległym regionie;
• monitorowanie potrzeb rynkowych w zakresie oferowanej linii produktowej;
• prowadzenie prezentacji produktowych oraz działań edukacyjnych w zakresie właściwości oferowanych produktów;
• koordynowanie działań marketingowych w podległym regionie, udział w lokalnych wydarzeniach sportowych oraz akcjach promujących aktywny styl życia;
• zgłaszanie potrzeb i oczekiwań ze strony klientów;
• generowanie pomysłów (w oparciu o sygnały z rynku) na nowe linie produktowe oraz rozwiązania handlowe;
• prowadzenie analiz sprzedażowych, weryfikowanie opinii o produktach, etc.
• koordynowanie dostaw, nadzór nad realizacją zamówień dla kluczowych klientów;

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• min. 3 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi oraz z obsługą kluczowych klientów,
• doświadczenie w sprzedaży przynajmniej jednej z następujących linii produktowych: żywność funkcjonalna, odżywki, suplementy diety, preparaty dietetyczne, leki OTC;
• doświadczenie w rekrutacji, wdrażaniu i zarządzaniu zespołami handlowymi; mile widziane osoby mające możliwość za-angażowania do współpracy zgranego i doświadczonego zespołu handlowców;
• doświadczenie w prowadzeniu prezentacji produktowych i w negocjacjach handlowych;
• mile widziane doświadczenie we wprowadzaniu do sprzedaży nowych marek i produktów;

• dobra znajomość j. angielskiego;
• prawo jazdy kat. B.
• dobra znajomość pakietu MS Office, Internet, e-mail.

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność;
• inicjatywa w działaniu i umiejętność rozwiązywania problemów;

• stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (pełny etat) w firmie posiadającej wiodącą pozycję rynkową;
• atrakcyjne wynagrodzenie i motywujący system premiowy;
• dużą samodzielność w działaniu;
• nowoczesne narzędzia pracy;
• duże możliwości rozwoju zawodowego.