Oferty pracy

Inżynier Sprzedaży - Chemia Budowlana

Miejsce pracy: Woj. Zachodniopomorskie

Nr ref.: IZP/1115

Mamy przyjemność pracować dla międzynarodowej firmy oferującej najwyższej jakości specjalistyczne środki chemii budowlanej stosowane w budownictwie przemysłowym, inżynieryjnym oraz mieszkaniowym. Spośród szerokiej gamy produktów do najważniejszych należą: znakomite systemy uszczelnień i hydroizolacji, zaprawy (mineralne, epoksydowe, klejowe, samopoziomujące), jastrychy, spoiwa, gruntowniki (do wszystkich podłoży, również pod drogi i torowiska), żywice, masy uszczelniające oraz szereg innych środków pomocniczych do zastosowań profesjonalnych. Zespół firmy tworzą fachowcy zaangażowani w ciągłe podnoszenie jakości oferowanych produktów, którzy na co dzień służą klientom swoją wiedzą i doświadczeniem. Intensywny rozwój działalności firmy oraz potrzeba zapewnienia najwyższej jakości profesjonalnego wsparcia dla klientów powoduje, że w chwili obecnej do zespołu sprzedaży poszukujemy doświadczonych kandydatów na stanowisko Inżyniera Sprzedaży w regionie woj. zachodniopomorskiego.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Prowadzenie działań sprzedażowych bezpośrednio do specjalistycznych firm wykonawczych oraz poprzez specjalistyczne hurtownie materiałów budowlanych.
• Monitorowanie planowanych i wykonywanych inwestycji budowlanych w podległym regionie – kontakty handlowe z inwestorami i kierownikami projektów, opracowywanie ofert.
• Bieżące doradztwo na obsługiwanych budowach/inwestycjach – szczególnie dla firm wykonawczych i biur projektowych.
• Bieżący nadzór i pomoc logistyczna w obsłudze prowadzonych inwestycji – szczególnie w tych , w których stosowane są niestandardowe technologie.
• Aktywne promowanie firmy i jej linii produktów poprzez planowe odwiedzanie grup docelowych (specjalistyczne firmy wykonawcze, specjalistyczne hurtownie materiałów budowlanych i architekci / biura projektów).
• Prowadzenie szkoleń dla architektów/biur projektowych oraz pracowników firm wykonawczych i specjalistycznych hurtowni z wiedzy na temat produktów firmy i ich zastosowań (na poziomie standardowym).
• Współpraca z działem doradztwa technicznego i Instruktorami w zakresie organizacji i współprowadzenia szkoleń, prezentacji, pokazów dla architektów/biur projektowych, specjalistycznych firm wykonawczych w zakresie ponadstandardowym, wymagającym specjalistycznej wiedzy.
• Prowadzenie procesów reklamacyjnych zgłaszanych przez klientów (I etap).

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• Minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku o podobnym charakterze (sprzedaż, obsługa klienta lub doradztwo techniczne) w branży specjalistycznej chemii budowlanej (producent, importer, dystrybutor lub specjalistyczna firma wykonawcza).
• Wykształcenie wyższe budowlane (inżynier budownictwa) lub wykształcenie wyższe niebudowlane jednak z dobrą znajomością zagadnień technicznych w zakresie specjalistycznej chemii budowlanej.
• Znajomość rynku chemii budowlanej w Polsce – szczególnie specjalistycznej chemii budowlanej i systemów produktów.
• Prawo jazdy kategorii B.
• Gotowość do częstych wyjazdów służbowych.
• Dynamizm i otwartość w działaniu.
• Umiejętność pracy w zespole.
• Orientacja na cele oraz bardzo dobra organizacja pracy.
• Umiejętność posługiwania się programem AutoCAD – będzie dodatkowym atutem.
• Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego – będzie dodatkowym atutem.