Oferty pracy

Specjalista ds. Controllingu

Miejsce pracy: okolice Gliwic

Nr ref.: SC/1015

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań z zakresu logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw, obecna w kilkunastu krajach na całym świecie. W chwili obecnej, dla polskiego oddziału tej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalisty ds. Controllingu.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• sporządzanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych wraz z opracowywaniem prognoz na potrzeby zarządu spółki;
• przygotowywanie arkuszy Cash Flow oraz podstawowe planowanie finansowe;
• reprezentacja Spółki w kontaktach z bankiem;
• sporządzanie umów oraz analiza treści kontraktów przed ich podpisaniem;
• kontrola zafakturowania poszczególnych kontraktów;
• bieżące prace administracyjne oraz tłumaczenie wybranych dokumentów (angielski / niemiecki) na potrzeby zarządu firmy

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• wykształcenie wyższe, specjalizacja: Controlling lub Rachunkowość / Zarządzanie Finansowe
• min. 3 lata doświadczenia w obszarze controllingu, analiz finansowych lub rachunkowości zarządczej

• umiejętności w zakresie sporządzania okresowych sprawozdań finansowych wraz z opracowywaniem prognoz, planów finansowych oraz arkuszy Cash Flow;
• biegła znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie;
• znajomość j. niemieckiego w mowie i piśmie w stopniu minimum średnim;
• preferowana znajomość programu księgowego OPTIMA;
• samodzielność i dokładność w wykonywanych pracach;
• umiejętność organizacji czasu pracy i nadawania priorytetów działaniom;
• gotowość do zagranicznych wyjazdów służbowych (spotkania raportowe, szkolenia);
• duża samodyscyplina i umiejętność organizacji pracy;
• prawo jazdy kat. B. i biegła obsługa komputera (MS Office, Internet).

Oferta firmy:
• stabilna i atrakcyjna praca w międzynarodowym środowisku;
• dostęp do wewnętrznych, międzynarodowych szkoleń;
• pełna wyzwań praca nad ciekawymi projektami.