Oferty pracy

Manager Działu Techniki i Technologii

Miejsce pracy: podkarpacie

Nr ref.: MDT /02/2015

Naszym klientem jest producent wyrobów z zakresu automatyki przemysłowej i ciepłowniczej. W związku z dalszym rozwojem firmy, poszukujemy osoby na stanowisko Manager Działu Techniki i Technologii.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Organizowanie, koordynowanie i rozliczanie pracy podległego zespołu;
• Powoływanie zespołów zadaniowych/projektowych do realizacji kluczowych, interdyscyplinarnych przedsięwzięć i sprawowanie ogólnego nadzoru nad przebiegiem prac w ramach poszczególnych zespołów;
• Sprawowanie ogólnego nadzoru merytorycznego nad wdrażaniem do produkcji nowych wyrobów;
• Nadzorowanie wprowadzania zmian konstrukcyjnych w istniejących produktach;
• Rozwiązywanie problemów technologiczno-konstrukcyjnych, udoskonalanie procesów oraz ich realizacja zgodnie z zasadami Lean Manufacturing
• Opracowywanie procedur i dokumentacji technologicznej, nadzór nad dokumentacją techniczną;
• Poszukiwanie i inicjowanie rozwiązań technicznych zapewniających konkurencyjny poziom techniczno-użytkowy oferowanych wyrobów
• Aktywny udział w kontaktach z klientami Spółki w zakresie uzgodnień technicznych;
• Tworzenie i opiniowanie założeń technicznych do zmian inwestycyjnych i produkcyjnych;
• Optymalizowanie kosztów przedsięwzięć technicznych.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• Wyższe wykształcenie o profilu technicznym, preferowany kierunek - mechanika i budowa maszyn, mechatronika;
• Kilkuletnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku;
• Dodatkowy atut - znajomość branży zaworowej;
• Biegłość w czytaniu rysunku technicznego;
• Znajomość języka angielskiego na poziomie B2/średniozaawansowanym wyższym;
• Mile widziana znajomość systemu CAD/CAM;
• Wysokie zdolności organizacyjne, przywódcze (w tym umiejętność dostosowania stylu zarządzania do faz rozwoju zespołu), analityczne, interpersonalne, negocjacyjne
• Nastawienie biznesowe, orientacja na klienta i na realizację celów;
• Bardzo dobra znajomość i umiejętność praktycznego wykorzystania twardych metod i technik kierowania projektami;

• Rozumienie problematyki kosztów i znajomość metod ich optymalizacji;
• Zdolność analitycznego i strategicznego myślenia, planowania zadań w krótkiej i długiej perspektywie;
• Umiejętność właściwego formułowania celów i efektywnego delegowania zadań;
• Umiejętność podejmowania decyzji przy ograniczonych zasobach informacji i pod presją czasu;
• Umiejętność efektywnego zarządzania konfliktem.

Miejsce stanowiska w strukturze firmy:
Stanowisko podlega Dyrektorowi ds. produkcyjno - technicznych.
Osoba na tym stanowisku odpowiada za organizowanie, pracy zespołu obejmującego:
 konstruktorów (w tym również Główny Konstruktor),
 Technologów,
 Inżynierów Procesu,
 Specjalistów ds. technicznego przygotowania zamówień,
 Głównego Spawalnika.
Aktualnie zespół liczy około 20 osób.