Oferty pracy

Kontroler Finansowy

Miejsce pracy: Gliwice

Nr ref.: kf /04/2014

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma z branży przemysłowej, lider w zakresie projektowania oraz produkcji rozwiązań high-tech dla przemysłu Automotive, medycznego, narzędziowego, wojskowego. W związku z dalszym rozwojem zakładu naszego Klienta, poszukujemy osoby na stanowisko Kontrolera Finansowego.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Uczestniczenie w przygotowaniu rocznych budżetów oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń;
• Stworzenie zintegrowanego systemu kontrolingu obejmującego kluczowe działy przedsiębiorstwa (produkcja, sprzedaż, logistyka, HR);
• Aktywny udział we wdrażaniu nowoczesnych systemów zarządzania przedsiębiorstwem i praca nad ich rozwojem;
• Kontrola kosztów związanych z procesem wytwarzania produktów (produkcja, magazyn, zakupy );
• Wykonywanie kalkulacji rentowności istniejących projektów, produktów, klientów;
• Przygotowanie wszelkiego rodzaju analiz finansowych ad-hoc na potrzeby zarządu;
• Proponowanie rozwiązań poprawy efektywności działania całej organizacji.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• Wykształcenie wyższe - ekonomiczne z obszaru finansów lub rachunkowości;
• Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w międzynarodowej firmie o profilu produkcyjnym;
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
• Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości zarządczej, polskiej ustawy o rachunkowości oraz finansów (w szczególności produkcji zleceniowej);
• Wiedza merytoryczna oraz doświadczenie w zakresie analiz controllingowych spółki dających podstawy do działań optymalizacyjnych;
• Doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy ERP;

Wymagane predyspozycje i cechy osobowości:
• Bardzo wysoko rozwinięte kompetencje analityczne i strategiczne.

Nasz Klient oferuje zatrudnienie w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie, duże możliwości rozwoju zawodowego, pakiet szkoleń, atrakcyjny system wynagradzania.