Oferty pracy

Dyrektor ds.Sprzedaży i Marketingu

Miejsce pracy: woj. śląskie

Nr ref.: DSM/03/2014

Naszym Klientem jest firma specjalizująca się w pracach wykonawczych w budownictwie lądowym, produkcji elementów stosowanych przy budowie dróg i mostów oraz w pracach projektowych i badawczych w zakresie inżynierii mostowej. W związku z rozwojem firmy oraz potrzebą dostosowania procesów operacyjnych i strategicznych do dynamicznej sytuacji rynkowej, zarząd poszukuje obecnie kandydatów na stanowisko: Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu / Członek Zarządu.

Podstawowe zadania i zakres odpowiedzialności:
• Współtworzenie i realizacja wraz z Zarządem Grupy strategii biznesowej i marketingowej wszystkich jednostek operacyjnych Grupy,
• Bezpośrednie zarządzanie zespołem handlowym i zespołem wsparcia sprzedaży poprzez delegowanie zadań i kompetencji oraz monitorowanie wyników zespołu,
• Aktywne pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymywanie relacji z bieżącymi klientami,
• Uczestnictwo w działaniach promocyjnych i monitorowanie zmian na rynku, inicjowanie usprawnień oraz optymalizacja procesów biznesowych,
• Negocjacje handlowe.

Wymagane doświadczenie i wykształcenie:
• Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym, technicznym lub z zakresu zarządzania,
• Min. 5 letnie doświadczenie zawodowe na podobnych stanowiskach (preferowana branża budowlana – usługi, generalne wykonawstwo, produkcja),
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
• Wysoka kultura osobista i zdolności interpersonalne,
• Poparte doświadczeniem zawodowym umiejętności zarządcze i zdolności negocjacyjne,
• Otwartość na nowe technologie, inicjatywa w poszukiwaniu nowych produktów i usług,
• Silna orientacja na osiąganie celów finansowych firmy i realizacji postawionych planów handlowych,
• Dojrzałość biznesowa, doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej B2B oraz E2E,
• Doświadczenie w zawieraniu umów handlowych z uwzględnieniem aspektów prawnych i obszaru zarządzania ryzykiem kontraktowym,
• Odwaga w podejmowaniu decyzji menedżerskich, w tym decyzji o charakterze strategicznym,
• Konsekwencja w planowaniu pracy oraz podejmowanych działaniach,
• Motywacja do rozwoju oraz odnoszenia sukcesów,
• Prawo jazdy kat. B. i biegła obsługa komputera (MS Office, Internet).

• Oprócz stałego wynagrodzenia atrakcyjny system premiowy uzależniony od osiąganych wyników,
• Możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznie rozwijającej się grupie firm,
• Współpracę z zagranicznymi partnerami,
• Pracę w młodym i dynamicznym zespole,
• Narzędzia pracy mobilnej, w tym samochód służbowy.